ТАНИЛЦ: УИХ-ын гишүүнээр сонгогдсон нэр дэвшигчид

2020-06-24 19:45:17 | 1787 | 0


УИХ-ын найм дахь удаагийн сонгууль болж өндөрлөлөө. Энэ удаагийн сонгуульд 606 нэр дэвшигч өрсөлдсөн. Сонгуулийн урьдчилсан дүнгээр МАН 62, АН 11, Та бидний эвсэл 1, Зөв хүн электорат эвсэл 1, бие даагч 1 суудал тус тус авсан байна.

1-р тойрог, 3 мандат, Санал өгсөн: 45,469

 

Нам/эвсэл

Нэр дэвшигч

Санал

%

1

Монгол Ардын нам

Ёндонпэрэнлэйн БААТАРБИЛЭГ

21,849

48.1%

2

Монгол Ардын нам

Жамъянгийн МӨНХБАТ

21,478

47.2%

3

Монгол Ардын нам

Ганзоригийн ТЭМҮҮЛЭН

20,204

44.4%

4

Ардчилсан нам

Пүрэвбаатарын МӨНХТУЛГА

17,155

37.7%

5

Ардчилсан нам

Дондогдоржийн ЗОЛЖАРГАЛ

10,663

23.5%

6

Ардчилсан нам

Нямжавын БАТБАЯР

10,041

22.1%

7

Бие даан нэр дэвшигч

Энхбаярын МӨНХСАЙХАН

7,536

16.6%

8

Бие даан нэр дэвшигч

Энэбишийн БОЛОРЧУЛУУН

6,438

14.2%

9

Та бидний эвсэл

Батаагийн ГАНЦЭЦЭГ

4,552

10.0%

10

Шинэ эвсэл

Даваадоржийн АРИУНЖАРГАЛ

4,115

9.1%

11

Та бидний эвсэл

Нацагийн УДВАЛ

3,378

7.4%

12

Бие даан нэр дэвшигч

Ранжилын БАДМААНЯМБУУ

2,885

6.3%

13

Та бидний эвсэл

Дуламжавын МӨНХ-ЭРДЭНЭ

2,545

5.6%

14

Бие даан нэр дэвшигч

Батбаатарын ГАНПҮРЭВ

1,092

2.4%

15

Шинэ эвсэл

Лхагваагийн ДАНСРАНБАВУУ

1,053

2.3%

16

Зөв хүн электорат эвсэл

Раднаабазарын ЖАРГАЛМАА

518

1.1%

17

Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл

Долгорын СОСОРБАРАМ

258

0.6%

18

Зон Олны нам

Хадбаатарын ДЭМИДБАЛДАННЯМ

242

0.5%

19

Зөв хүн электорат эвсэл

Жамбын САНДУЙЖАВ

171

0.4%

 

2-р тойрог, 3 мандат, Санал өгсөн: 49,993

#

Нам/эвсэл

Нэр дэвшигч

Санал

%

1

Монгол Ардын нам

Хавдисламын БАДЕЛХАН

23,379

46.8%

2

Монгол Ардын нам

Телуханы АУБАКАР

22,662

45.3%

3

Ардчилсан нам

Буланы БЕЙСЕН

22,448

44.9%

4

Монгол Ардын нам

Айпын ГЫЛЫМХАН

22,239

44.5%

5

Ардчилсан нам

Дакей МУРАТ

21,185

42.4%

6

Ардчилсан нам

Рахметийн ГАЖАЙВ

18,203

36.4%

7

Та бидний эвсэл

Болатын АЙБЕК

6,878

13.8%

8

Та бидний эвсэл

Таштуаны АУЕЗ

3,042

6.1%

9

Та бидний эвсэл

Зулпайн БАТЫРБЕК

2,977

6.0%

10

Шинэ эвсэл

Палдай НЯМХҮҮ

2,679

5.4%

11

Бие даан нэр дэвшигч

Каснайн ХАНАГАТ

1,566

3.1%

12

Хөгжлийн Хөтөлбөр нам

Гавал-Эрдэнэ БАЯНМӨНХ

812

1.6%

13

Шинэ эвсэл

Мавлет ТӨЛЕГЕН

757

1.5%

14

Шинэ эвсэл

Харатышхан ГАНИБАТ

693

1.4%

15

Зон Олны нам

Батмөнхийн БЯМБАГЭРЭЛ

364

0.7%

 

3-р тойрог, 3 мандат, Санал өгсөн: 45,318

#

Нам/эвсэл

Нэр дэвшигч

Санал

%

1

Монгол Ардын нам

Гомбожавын ЗАНДАНШАТАР

24,029

53.0%

2

Ардчилсан нам

Дашдондог ГАНБАТ

21,427

47.3%

3

Ардчилсан нам

Амгалан АДЪЯАСҮРЭН

19,076

42.1%

4

Монгол Ардын нам

Батмөнхийн БАТЦЭЦЭГ

18,790

41.5%

5

Ардчилсан нам

Пүрэв НҮРЗЭД

18,490

40.8%

6

Монгол Ардын нам

Лхагваагийн ЭЛДЭВ-ОЧИР

18,080

39.9%

7

Бие даан нэр дэвшигч

Даваагийн МӨНХ-ЭРДЭНЭ

4,948

10.9%

8

Та бидний эвсэл

Эрдэнэ-Очирын СОДНОМЖАМЦ

4,517

10.0%

9

Та бидний эвсэл

Жамбалын ГАНЗУЛ

1,510

3.3%

10

Шинэ эвсэл

Очирын БАТСҮХ

900

2.0%

11

Та бидний эвсэл

Гунаажавын ЦЭВЭЭНЖАВ

898

2.0%

12

Шинэ эвсэл

Мандахын ЦЭНДЖАВ

780

1.7%

13

Бие даан нэр дэвшигч

Баасанжавын АНХБАЯР

525

1.2%

14

Бие даан нэр дэвшигч

Батчулууны ОТГОНБАЯР

372

0.8%

15

Шинэ эвсэл

Маамын ГАНЗОРИГ

315

0.7%

16

Зөв хүн электорат эвсэл

Жагваралын ТӨМӨРХУЯГ

313

0.7%

17

Бие даан нэр дэвшигч

Баярсайханы УУГАНБАЯР

246

0.5%

18

Зөв хүн электорат эвсэл

Мягмарын АРИУНТУЯА

204

0.5%

19

Ард Түмний Олонхийн Засаглал нам

Чимэддоржийн ГАНТУЛГА

168

0.4%

20

Зон Олны нам

Пүрэвсүрэнгийн ОЧИРПҮРЭВ

143

0.3%

 

4-р тойрог, 2 мандат, Санал өгсөн: 29,499

#

Нам/эвсэл

Нэр дэвшигч

Санал

%

1

Монгол Ардын нам

Цогт-Очирын АНАНДБАЗАР

15,624

53.0%

2

Монгол Ардын нам

Жадамба БАТ-ЭРДЭНЭ

14,305

48.5%

3

Ардчилсан нам

Сэрээнэн ГАЛ-ЭРДЭНЭ

8,807

29.9%

4

Ардчилсан нам

Дорлиг ӨСӨХБАЯР

8,158

27.7%

5

Зөв хүн электорат эвсэл

Болдбаатарын ГҮНБИЛЭГ

4,661

15.8%

6

Та бидний эвсэл

Ширэндэвийн БУЛГАН

2,292

7.8%

7

Та бидний эвсэл

Баатарын САНЧИР

950

3.2%

8

Бие даан нэр дэвшигч

Гантуяагийн СОЁЛ-ЭРДЭНЭ

825

2.8%

9

Бие даан нэр дэвшигч

Ганболдын ГАНЧИМЭГ

774

2.6%

10

Шинэ эвсэл

Ганбатын БАТБАЯР

672

2.3%

11

Бие даан нэр дэвшигч

Батмөнх БАТ-ЭРДЭНЭ

600

2.0%

12

Бие даан нэр дэвшигч

Батжаргалын СҮХБААТАР

571

1.9%

13

Шинэ эвсэл

Цэрэндэндэвийн МЭНДЭЭ

453

1.5%

14

Зон Олны нам

Алтанбаганын МАНЛАЙБААТАР

151

0.5%

 

5-р тойрог, 2 мандат, Санал өгсөн: 28,376

#

Нам/эвсэл

Нэр дэвшигч

Санал

%

1

Монгол Ардын нам

Бямбасүрэнгийн ЭНХ-АМГАЛАН

14,801

52.2%

2

Монгол Ардын нам

Шатарбалын РАДНААСЭД

14,235

50.2%

3

Ардчилсан нам

Очирбат АМГАЛАНБААТАР

12,763

45.0%

4

Ардчилсан нам

Осормаа БАТХАНД

10,620

37.4%

5

Та бидний эвсэл

Базаррагчаагийн ОЮУНБИЛЭГ

1,637

5.8%

6

Зөв хүн электорат эвсэл

Лутаагийн ЭНХНАСАН

1,104

3.9%

7

Та бидний эвсэл

Сандуйн БАТБААТАР

875

3.1%

8

Шинэ эвсэл

Энхтуяагийн ЭРДЭНЭТУЯА

296

1.0%

9

Зон Олны нам

Цэдэнбалын АМАРЗАЯА

166

0.6%

10

Хөгжлийн Хөтөлбөр нам

Дон-Очирын ДОНДОВСАМБУУ

157

0.6%

 

6-р тойрог, 2 мандат, Санал өгсөн: 28,066

#

Нам/эвсэл

Нэр дэвшигч

Санал

%

1

Монгол Ардын нам

Сүхбаатар БАТБОЛД

14,091

50.2%

2

Монгол Ардын нам

Гомпилдоогийн МӨНХЦЭЦЭГ

10,175

36.3%

3

Ардчилсан нам

Батсүх НАРАНХҮҮ

9,180

32.7%

4

Ардчилсан нам

Лувсандорж ОДСЭР

7,402

26.4%

5

Шинэ эвсэл

Осорын ГАНБАТ

5,902

21.0%

6

Бие даан нэр дэвшигч

Наранцацралтын СОЁМБО

4,479

16.0%

7

Та бидний эвсэл

Цэцэгээгийн МӨНХБАЯР

1,855

6.6%

8

Шинэ эвсэл

Ороолонгийн ЭРДЭНЭТӨГС

1,765

6.3%

9

Зөв хүн электорат эвсэл

Баатарын АРВИНБАЯР

426

1.5%

10

Та бидний эвсэл

Дашцэрэнгийн ЭНХСАЙХАН

334

1.2%

11

Бие даан нэр дэвшигч

Пүрэвсүрэнгийн ЭНХБАЯР

201

0.7%

12

Монголын Ногоон нам

Гаадангийн БАТБААТАР

188

0.7%

13

Зон Олны нам

Эрдэнэцогтын БАТЧИМЭГ

64

0.2%

14

Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл

Цэрэнваанчигийн ЭРДЭНЭБАТ

38

0.1%

 

7-р тойрог, 2 мандат, Санал өгсөн: 36,106

#

Нам/эвсэл

Нэр дэвшигч

Санал

%

1

Монгол Ардын нам

Хаянгаа БОЛОРЧУЛУУН

16,798

46.5%

2

Монгол Ардын нам

Цэдэвийн СЭРГЭЛЭН

16,245

45.0%

3

Ардчилсан нам

Жамц ЭНХБОЛД

9,797

27.1%

4

Ардчилсан нам

Пүрэв БАТЧИМЭГ

9,439

26.1%

5

Бие даан нэр дэвшигч

Пүрэвгэрэлийн ГЭРЭЛБААТАР

5,027

13.9%

6

Та бидний эвсэл

Чулууны ӨЛЗИЙСАЙХАН

4,455

12.3%

7

Шинэ эвсэл

Хишигээгийн ОДМАНДАХ

2,770

7.7%

8

Бие даан нэр дэвшигч

Ганхуягийн МӨНХ-ОД

2,493

6.9%

9

Шинэ эвсэл

Санжмятавын ОТГОНБААТАР

2,018

5.6%

10

Бие даан нэр дэвшигч

Бадамын ДОРЖПҮРЭВ

517

1.4%

11

Зөв хүн электорат эвсэл

Чоймболын БАТТУЛГА

502

1.4%

12

Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл

Минчиндоржийн НАМСРАЙ

475

1.3%

13

Бие даан нэр дэвшигч

Баярсайханы НАРАНБАТ

459

1.3%

14

Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл

Хутрангаагийн БАТ-ЭРДЭНЭ

456

1.3%

15

Зөв хүн электорат эвсэл

Шагдарсүрэнгийн ТӨГСБАЯР

275

0.8%

16

Зон Олны нам

Лхамхандын ЦЭВЭГДАРЬ

254

0.7%

 

8-р тойрог, 2 мандат, Санал өгсөн: 31,479

#

Нам/эвсэл

Нэр дэвшигч

Санал

%

1

Монгол Ардын нам

Борхүүгийн ДЭЛГЭРСАЙХАН

21,238

67.5%

2

Монгол Ардын нам

Төмөртогоогийн ЭНХТҮВШИН

17,411

55.3%

3

Ардчилсан нам

Цагаан-Өвгөн ЖАДАМБАА

6,867

21.8%

4

Ардчилсан нам

Доржцэрэн АЛТАНГЭРЭЛ

6,801

21.6%

5

Шинэ эвсэл

Цэндсүрэнгийн ГАНТУЛГА

4,572

14.5%

6

Бие даан нэр дэвшигч

Очирсүхийн МАШБАТ

2,996

9.5%

7

Шинэ эвсэл

Дамбаренчингийн ЭРДЭНЭБАТ

1,428

4.5%

8

Монголын Ногоон нам

Баатарсүрэнгийн УУГАНБАЯР

1,244

4.0%

9

Та бидний эвсэл

Сүхбатын МЭНДСАЙХАН

969

3.1%

10

Та бидний эвсэл

Чимэддоржийн ЧИМИДСҮРЭН

686

2.2%

11

Зөв хүн электорат эвсэл

Солонгын САРАН

496

1.6%

12

Зон Олны нам

Хишигжаргалын АРИУНСАНАА

88

0.3%

 

9-р тойрог, 2 мандат, Санал өгсөн: 37,823

#

Нам/эвсэл

Нэр дэвшигч

Санал

%

1

Монгол Ардын нам

Цэдэндамбын ЦЭРЭНПУНЦАГ

18,828

49.8%

2

Монгол Ардын нам

Балжиннямын БАЯРСАЙХАН

14,350

37.9%

3

Ардчилсан нам

Загдхүү НАРАНТУЯА

13,639

36.1%

4

Ардчилсан нам

Даймаа БАТСАЙХАН

12,697

33.6%

5

Шинэ эвсэл

Шинэнсамбуугийн САЙХАНСАМБУУ

9,258

24.5%

6

Бие даан нэр дэвшигч

Адъяабалжирын САНЖМЯТАВ

2,121

5.6%

7

Шинэ эвсэл

Алтангэрэлийн ДОРЖДАГВА

1,496

4.0%

8

Зөв хүн электорат эвсэл

Сүхбатын БЯМБААСҮРЭН

848

2.2%

9

Та бидний эвсэл

Доржпаламын ЭРДЭНЭЦОГТ

716

1.9%

10

Та бидний эвсэл

Эрдэнэбатын ГҮНДСАМБУУ

585

1.5%

11

Бие даан нэр дэвшигч

Совдын МӨНХБАТ

509

1.3%

12

Бие даан нэр дэвшигч

Бибишийн БААСАНБЯМБА

464

1.2%

13

Зөв хүн электорат эвсэл

Балжиннямын АМАРАА

335

0.9%

14

Зон Олны нам

Дугаржавын БАЯНМӨНХ

131

0.3%

 

10-р тойрог, 3 мандат, Санал өгсөн: 53,286

#

Нам/эвсэл

Нэр дэвшигч

Санал

%

1

Монгол Ардын нам

Содномын ЧИНЗОРИГ

32,808

61.6%

2

Монгол Ардын нам

Дуламдоржийн ТОГТОХСҮРЭН

30,020

56.3%

3

Монгол Ардын нам

Гочоогийн ГАНБОЛД

23,560

44.2%

4

Ардчилсан нам

Оюунсайхан АЛТАНГЭРЭЛ

17,824

33.4%

5

Ардчилсан нам

Чимиддорж ДАВААБАЯР

17,433

32.7%

6

Ардчилсан нам

Батхүү ГАНХӨЛӨГ

17,277

32.4%

7

Шинэ эвсэл

Аюурзанын ОТГОНБААТАР

10,077

18.9%

8

Та бидний эвсэл

Санжаасүрэнгийн ОРГОДОЛ

4,454

8.4%

9

Та бидний эвсэл

Чагнаадоржийн ЦЭНДЭЭ

2,219

4.2%

10

Зөв хүн электорат эвсэл

Дамдинжавын МӨНХБОЛД

1,104

2.1%

11

Бие даан нэр дэвшигч

Төмөрбаатарын ХАСБААТАР

1,066

2.0%

12

Та бидний эвсэл

Дамдинсүрэн ХОРОЛДАМБА

897

1.7%

13

Хөгжлийн Хөтөлбөр нам

Дуламдоржийн ХИШИГДЭЛГЭР

381

0.7%

14

Зон Олны нам

Дашбазарын ОТГОНЦЭЦЭГ

316

0.6%

 

11-р тойрог, 2 мандат, Санал өгсөн: 32,098

#

Нам/эвсэл

Нэр дэвшигч

Санал

%

1

Монгол Ардын нам

Нанзадын НАРАНБААТАР

15,929

49.6%

2

Ардчилсан нам

Дашдэмбэрэл БАТ-ЭРДЭНЭ

15,239

47.5%

3

Монгол Ардын нам

Хархүүгийн МАНДАХБАЯР

14,059

43.8%

4

Ардчилсан нам

Бадамгарав БАДРАА

12,000

37.4%

5

Та бидний эвсэл

Агваан-Осорын СҮХБААТАР

1,413

4.4%

6

Та бидний эвсэл

Дагдангийн ЭРДЭНЭ

1,066

3.3%

7

Шинэ эвсэл

Цэвээнийн БЭЭЖИН

1,060

3.3%

8

Бие даан нэр дэвшигч

Агваандагвын ЭНХБААТАР

572

1.8%

9

Зон Олны нам

Авирын ГАНТУЛГА

413

1.3%

10

Зөв хүн электорат эвсэл

Адъяагийн ГАНБААТАР

406

1.3%

11

Шинэ эвсэл

Доржжодовын САНСАР

301

0.9%

12

Бие даан нэр дэвшигч

Рэнцэндооровын БАТТӨМӨР

277

0.9%

13

Монголын Ногоон нам

Билгээгийн МӨНХЧУЛУУН

178

0.6%

14

Бие даан нэр дэвшигч

Чойсүрэнгийн БАТБАЯР

165

0.5%

15

Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл

Эрдэнэчимэгийн ДАМДИНСҮРЭН

68

0.2%

16

Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл

Ганбатын ПҮРЭВДЭМБЭРЭЛ

62

0.2%

 

12-р тойрог, 2 мандат, Санал өгсөн: 33,052

#

Нам/эвсэл

Нэр дэвшигч

Санал

%

1

Ардчилсан нам

Жамба БАТСУУРЬ

19,452

58.9%

2

Ардчилсан нам

Наянтай ГАНИБАЛ

17,395

52.6%

3

Монгол Ардын нам

Төгсжаргалын ГАНДИ

13,214

40.0%

4

Монгол Ардын нам

Занын ЭНХТӨР

12,998

39.3%

5

Та бидний эвсэл

Намсрайн ЛУТБАЯР

926

2.8%

6

Шинэ эвсэл

Айлтгүйгийн ТӨМӨР-ОЧИР

676

2.0%

7

Та бидний эвсэл

Чанцалын ҮЛ-ОЛДОХ

663

2.0%

8

Шинэ эвсэл

Намсрайн ЛХАГВАСҮРЭН

442

1.3%

9

Зөв хүн электорат эвсэл

Ренчиндоржийн ЭНХТУЯА

278

0.8%

10

Зон Олны нам

Жаргалсайханы МӨНХЗАЯА

86

0.3%

 

13-р тойрог, 3 мандат, Санал өгсөн: 49,097

#

Нам/эвсэл

Нэр дэвшигч

Санал

%

1

Монгол Ардын нам

Жаргалтулгын ЭРДЭНЭБАТ

22,965

46.8%

2

Монгол Ардын нам

Чинбатын УНДРАМ

22,583

46.0%

3

Монгол Ардын нам

Дамдинсүрэнгийн ӨНӨРБОЛОР

19,412

39.5%

4

Ардчилсан нам

Сангажав БАЯРЦОГТ

14,578

29.7%

5

Ардчилсан нам

Дондогдорж ЭРДЭНЭБАТ

14,548

29.6%

6

Ардчилсан нам

Домбон ҮҮРИЙНТУЯА

13,499

27.5%

7

Та бидний эвсэл

Шагдаррагчаагийн ЭРДЭНЭБАТ

7,857

16.0%

8

Бие даан нэр дэвшигч

Базарын ЦЭЭПИЛДОРЖ

7,250

14.8%

9

Та бидний эвсэл

Амжаагийн ЭНХБОЛД

6,409

13.1%

10

Та бидний эвсэл

Моголдойн НАСАНЖАРГАЛ

4,010

8.2%

11

Бие даан нэр дэвшигч

Батсүхийн ХАЙДАВМӨНХ

3,405

6.9%

12

Бие даан нэр дэвшигч

Батжаргалын БУЯНЗАЯА

3,383

6.9%

13

Шинэ эвсэл

Логийн ЦОГ

1,788

3.6%

14

Бие даан нэр дэвшигч

Лхамжавын ОРХОН

1,120

2.3%

15

Шинэ эвсэл

Готовын БАТТУЛГА

879

1.8%

16

Зөв хүн электорат эвсэл

Цэдэвийн БАТ-ЭРДЭНЭ

670

1.4%

17

Зөв хүн электорат эвсэл

Дамдинсүрэнгийн АМАРСАЙХАН

640

1.3%

18

Шинэ эвсэл

Бүрэнжаргалын НЭРГҮЙБААТАР

627

1.3%

19

Зөв хүн электорат эвсэл

Алтангэрэлийн МӨНХ-ЭРДЭНЭ

395

0.8%

20

Эрх Чөлөөг Хэрэгжүүлэгч нам

Шийлэгсүрэнгийн БОЛОРСҮРЭН

320

0.7%

21

Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл

Нямсүрэнгийн БАТЦЭЦЭГ

301

0.6%

22

Зон Олны нам

Рагчаагийн ЛХАГВАСҮРЭН

209

0.4%

23

Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл

Бадамжавын БАЗАРВААНЬ

179

0.4%

 

14-р тойрог, 3 мандат, Санал өгсөн: 43,827

#

Нам/эвсэл

Нэр дэвшигч

Санал

%

1

Монгол Ардын нам

Жигжидийн БАТЖАРГАЛ

18,531

42.3%

2

Ардчилсан нам

Цэвэгдорж ТУВААН

16,121

36.8%

3

Монгол Ардын нам

Нямаагийн ЭНХБОЛД

15,842

36.1%

4

Монгол Ардын нам

Дагвын ГАНТӨГС

14,596

33.3%

5

Бие даан нэр дэвшигч

Дуламсүрэнгийн ДОРЖПҮРЭВ

13,094

29.9%

6

Ардчилсан нам

Хишигдэмбэрэл ТЭМҮҮЖИН

12,427

28.4%

7

Ардчилсан нам

Дэрэм ЭРДЭНЭСУВД

9,649

22.0%

8

Та бидний эвсэл

Оргойн БУЯННЭМЭХ

8,512

19.4%

9

Та бидний эвсэл

Туулын МӨНХСҮЛД

8,148

18.6%

10

Та бидний эвсэл

Санжаагийн ЭРДЭНЭЧИМЭГ

4,041

9.2%

11

Бие даан нэр дэвшигч

Өвгөнхүүгийн ГЭРЭЛТ-ОД

3,018

6.9%

12

Зөв хүн электорат эвсэл

Батбаярын НАСАНБИЛЭГ

1,710

3.9%

13

Шинэ эвсэл

Агваансамдангийн БАТСҮХ

1,456

3.3%

14

Шинэ эвсэл

Бадмаабазарын ЦОНДОВДОРЖ

1,176

2.7%

15

Бие даан нэр дэвшигч

Сэдбазарын ЧОЙЖИЛЖАВ

1,028

2.3%

16

Шинэ эвсэл

Лхамсүрэнгийн АЛТАНТУЯА

961

2.2%

17

Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл

Дүншигийн МЯГМАРСҮРЭН

419

1.0%

18

Зон Олны нам

Намсрайдоржийн УЯНГА

413

0.9%

 

15-р тойрог, 3 мандат, Санал өгсөн: 43,703

#

Нам/эвсэл

Нэр дэвшигч

Санал

%

1

Ардчилсан нам

Одон ЦОГТГЭРЭЛ

26,644

61.0%

2

Монгол Ардын нам

Чимэдийн ХҮРЭЛБААТАР

22,562

51.6%

3

Монгол Ардын нам

Баттогтохын ЧОЙЖИЛСҮРЭН

21,378

48.9%

4

Монгол Ардын нам

Намсрайн ЦЭРЭНБАТ

19,221

44.0%

5

Ардчилсан нам

Дашийн ЦЭНДСҮРЭН

15,682

35.9%

6

Ардчилсан нам

Саманд ЖАВХЛАН

12,403

28.4%

7

Бие даан нэр дэвшигч

Цэвээний БАТБОЛД

2,721

6.2%

8

Та бидний эвсэл

Хорлоогийн УДВАЛЦЭЦЭГ

1,930

4.4%

9

Бие даан нэр дэвшигч

Баатаржавын БАТ-АМГАЛАН

1,809

4.1%

10

Та бидний эвсэл

Нямаагийн УЛАМБАЯР

1,703

3.9%

11

Зөв хүн электорат эвсэл

Цэдэвийн ӨЛЗИЙТОГТОХ

918

2.1%

12

Бие даан нэр дэвшигч

Цэнгэлийн БАТ-ЭРДЭНЭ

594

1.4%

13

Бие даан нэр дэвшигч

Ганболдын ПҮРЭВРАГЧАА

583

1.3%

14

Та бидний эвсэл

Дамдинсүрэнгийн ГАНСҮРЭН

569

1.3%

15

Бие даан нэр дэвшигч

Буянжаргалын ЛХАГВАСҮРЭН

447

1.0%

16

Шинэ эвсэл

Шагдарын БУЯНЖАРГАЛ

311

0.7%

17

Шинэ эвсэл

Авирмэдийн ЧИНБАТ

249

0.6%

18

Шинэ эвсэл

Гансүхийн НЯМСҮРЭН

235

0.5%

19

Эрх Чөлөөг Хэрэгжүүлэгч нам

Иш ЭРДЭНЭЧИМЭГ

216

0.5%

20

Зөв хүн электорат эвсэл

Доржнамжилын БОЛД-ЭРДЭНЭ

203

0.5%

21

Зон Олны нам

Ихбаатарын ЗОЛЗАЯА

191

0.4%

22

Зөв хүн электорат эвсэл

Мөнхбаярын ЦЭДЭНПУНЦАГ

170

0.4%

23

Эрх Чөлөөг Хэрэгжүүлэгч нам

Дулмаагийн ГАНХУЯГ

124

0.3%

 

16-р тойрог, 3 мандат, Санал өгсөн: 42,910

#

Нам/эвсэл

Нэр дэвшигч

Санал

%

1

Ардчилсан нам

Ширнэнбанди АДЪШАА

22,549

52.5%

2

Ардчилсан нам

Бөхчулуун ПҮРЭВДОРЖ

18,578

43.3%

3

Монгол Ардын нам

Сандагийн БЯМБАЦОГТ

18,464

43.0%

4

Монгол Ардын нам

Отгоогийн БАТНАСАН

16,702

38.9%

5

Монгол Ардын нам

Цэдэнбалын ЦОГЗОЛМАА

15,733

36.7%

6

Ардчилсан нам

Нэргүй ПУНЦАГ

12,950

30.2%

7

Шинэ эвсэл

Чүлтэмийн ГАНТУЛГА

4,697

10.9%

8

Та бидний эвсэл

Халтайн БАТБОЛД

4,203

9.8%

9

Та бидний эвсэл

Доржийн АЛИМАА

3,422

8.0%

10

Бие даан нэр дэвшигч

Өлзийн АЛТАЙ

3,016

7.0%

11

Шинэ эвсэл

Ганболдын БИЛГҮҮН

2,621

6.1%

12

Та бидний эвсэл

Уртнасангийн БАТЗАЯА

1,883

4.4%

13

Зөв хүн электорат эвсэл

Гантулгын БУЯНБААТАР

1,740

4.1%

14

Бие даан нэр дэвшигч

Дамдинсүрэнгийн УУГАНЖАРГАЛ

1,154

2.7%

15

Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл

Баатаржавын ГАНЗОРИГ

697

1.6%

16

Шинэ эвсэл

Аюушийн БААСАНДЭМБЭРЭЛ

436

1.0%

17

Зон Олны нам

Төмөрбаатарын ОЮУНБОЛОР

329

0.8%

 

17-р тойрог, 3 мандат, Санал өгсөн: 62,506

#

Нам/эвсэл

Нэр дэвшигч

Санал

%

1

Монгол Ардын нам

Цэрэнпилийн ДАВААСҮРЭН

33,783

54.0%

2

Монгол Ардын нам

Лхагвын МӨНХБААТАР

29,351

47.0%

3

Монгол Ардын нам

Лувсанцэрэнгийн ЭНХ-АМГАЛАН

27,931

44.7%

4

Ард Түмнээ Хайрлая нам

Ламжавын ГҮНДАЛАЙ

18,542

29.7%

5

Ардчилсан нам

Чимид БАТЦОГТ

18,111

29.0%

6

Ардчилсан нам

Бямбасүрэн БАЯРМАА

13,099

21.0%

7

Ардчилсан нам

Даваадорж ГАНБОЛД

9,077

14.5%

8

Шинэ эвсэл

Эрдэнэбилэгийн БАТХИШИГ

6,897

11.0%

9

Бие даан нэр дэвшигч

Хайчаагийн БАТСАЙХАН

5,856

9.4%

10

Та бидний эвсэл

Эрдэнэбаатарын МАГНАЙБАЯР

4,347

7.0%

11

Бие даан нэр дэвшигч

Дэмбэрэлнямын СОВД

3,517

5.6%

12

Шинэ эвсэл

Жамсрангийн ОЮУНМАА

3,249

5.2%

13

Та бидний эвсэл

Чимэдийн БАЗАР

2,597

4.2%

14

Та бидний эвсэл

Хастөмөрийн БЭЭЖИН

2,367

3.8%

15

Бие даан нэр дэвшигч

Мижиддоржийн ГАНБОЛД

2,310

3.7%

16

Шинэ эвсэл

Ламжавын ДОРЖПАЛАМ

1,865

3.0%

17

Зөв хүн электорат эвсэл

Тангадын ТУЯА

1,724

2.8%

18

Зөв хүн электорат эвсэл

Түвдэндансрангийн УУГАНБАЯР

1,084

1.7%

19

Бие даан нэр дэвшигч

Бадарчийн БОЛДБААТАР

623

1.0%

20

Зон Олны нам

Цэндсүрэнгийн АРИУНБОЛД

439

0.7%

21

Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл

Дулмаагийн АРИУНТУЯА

365

0.6%

 

18-р тойрог, 3 мандат, Санал өгсөн: 35,099

#

Нам/эвсэл

Нэр дэвшигч

Санал

%

1

Монгол Ардын нам

Ухнаагийн ХҮРЭЛСҮХ

25,356

72.2%

2

Монгол Ардын нам

Лувсаннамсрайн ОЮУН-ЭРДЭНЭ

25,169

71.7%

3

Монгол Ардын нам

Бадмаанямбуугийн БАТ-ЭРДЭНЭ

19,887

56.7%

4

Ардчилсан нам

Жагдаг ОЮУНБААТАР

12,255

34.9%

5

Ардчилсан нам

Төрмөнх ПҮРЭВХАТАН

10,080

28.7%

6

Ардчилсан нам

Эрдэнэ БАТ-ҮҮЛ

6,495

18.5%

7

Та бидний эвсэл

Сэлэнгийн ОНОНБАЯР

2,855

8.1%

8

Та бидний эвсэл

Сандуйн ЖАРГАЛ

1,987

5.7%

9

Та бидний эвсэл

Батсуурийн БАТХИШИГ

1,619

4.6%

10

Шинэ эвсэл

Пунцагдашийн НАРАНТУЯА

437

1.2%

11

Шинэ эвсэл

Дамбадондогийн БААТАРЖАВ

314

0.9%

12

Шинэ эвсэл

Дамбын ОДГЭРЭЛ

280

0.8%

13

Зон Олны нам

Амарсанаагийн МӨНХЗУЛ

201

0.6%

 

19-р тойрог, 3 мандат, Санал өгсөн: 45,118

#

Нам/эвсэл

Нэр дэвшигч

Санал

%

1

Монгол Ардын нам

Болдын ЖАВХЛАН

24,026

53.3%

2

Монгол Ардын нам

Гонгор ДАМДИННЯМ

22,347

49.5%

3

Монгол Ардын нам

Баагаагийн БАТТӨМӨР

19,842

44.0%

4

Бие даан нэр дэвшигч

Тордайн ГАНБОЛД

15,242

33.8%

5

Ардчилсан нам

Намсрай МӨНХДАШ

8,933

19.8%

6

Ардчилсан нам

Доржзовдын ЭНХТУЯА

6,231

13.8%

7

Ардчилсан нам

Баянжаргал БЯМБАСАЙХАН

5,726

12.7%

8

Бие даан нэр дэвшигч

Ганбаатарын БАЯНМӨНХ

3,784

8.4%

9

Та бидний эвсэл

Дашнямын АРААЖАВ

3,772

8.4%

10

Шинэ эвсэл

Пүрэвдоржийн ЭРДЭНЭБАТ

3,729

8.3%

11

Бие даан нэр дэвшигч

Оюунбатын ОРГИЛ

3,560

7.9%

12

Зөв хүн электорат эвсэл

Артбазарын ГАЛТБАЯР

2,483

5.5%

13

Та бидний эвсэл

Тогтохын АМГАЛАН

2,471

5.5%

14

Зөв хүн электорат эвсэл

Банзрагчийн ОТГОНТӨГС

2,455

5.4%

15

Та бидний эвсэл

Эрдэнэбаярын МЯГМАРДОРЖ

1,914

4.2%

16

Зөв хүн электорат эвсэл

Бат-Очирын СОДБОЛД

1,758

3.9%

17

Бие даан нэр дэвшигч

Лхасүрэнгийн ОДБАЯР

1,707

3.8%

18

Бие даан нэр дэвшигч

Цогтоогийн АМАРБАЯСГАЛАН

1,528

3.4%

19

Шинэ эвсэл

Жамбалсүрэнгийн ТӨГСЖАРГАЛ

1,249

2.8%

20

Шинэ эвсэл

Батсайханы НЯМБАЯР

923

2.0%

21

Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл

Мөнхбаяр АМАРСАНАА

417

0.9%

22

Эрх Чөлөөг Хэрэгжүүлэгч нам

Сайн-Эрийн БАЯР

271

0.6%

23

Ард Түмний Олонхийн Засаглал нам

Доржийн ТЭРБИШ

257

0.6%

24

Ард Түмний Олонхийн Засаглал нам

Гомбожавын ЭНХЖАРГАЛ

245

0.5%

25

Зон Олны нам

Гончигзэгвийн ОТГОНЖАРГАЛ

177

0.4%

 

20-р тойрог, 3 мандат, Санал өгсөн: 45,691

#

Нам/эвсэл

Нэр дэвшигч

Санал

%

1

Монгол Ардын нам

Дамбын БАТЛУТ

22,622

49.5%

2

Бие даан нэр дэвшигч

Норовын АЛТАНХУЯГ

19,595

42.9%

3

Та бидний эвсэл

Сайнхүүгийн ГАНБААТАР

17,034

37.3%

4

Монгол Ардын нам

Батнасангийн ОЮУНГЭРЭЛ

15,300

33.5%

5

Монгол Ардын нам

Цэндийн НЯМДОРЖ

14,273

31.2%

6

Ардчилсан нам

Цогтсайхан БАТХУЯГ

9,281

20.3%

7

Та бидний эвсэл

Пүрэвсүрэнгийн БАТТӨР

7,786

17.0%

8

Ардчилсан нам

Октябрь БААСАНХҮҮ

4,666

10.2%

9

Бие даан нэр дэвшигч

Мянганбуугийн САРАНДАВАА

4,652

10.2%

10

Та бидний эвсэл

Бадарчийн ХЭРЛЭН

4,526

9.9%

11

Шинэ эвсэл

Дондовдоржийн БАТМӨНХ

3,113

6.8%

12

Зөв хүн электорат эвсэл

Александрын УНДРАХТАМИР

3,022

6.6%

13

Ардчилсан нам

Дэмбэрэл ОРОСОО

2,547

5.6%

14

Бие даан нэр дэвшигч

Равжирын МЯГМАРДОРЖ

1,811

4.0%

15

Бие даан нэр дэвшигч

Төлөвийн ХАЙРАТ

1,197

2.6%

16

Зөв хүн электорат эвсэл

Сэрээтэрийн ЭРДЭНЭЦЭЦЭГ

1,017

2.2%

17

Зөв хүн электорат эвсэл

Бат-Очирын ГАНТҮШИГ

749

1.6%

18

Шинэ эвсэл

Доржпаламын МӨНХТУЯА

659

1.4%

19

Ард Түмний Олонхийн Засаглал нам

Баасангийн ЭРДЭНЭЗУЛ

621

1.4%

20

Бие даан нэр дэвшигч

Батаагийн ГАНТУЛГА

493

1.1%

21

Шинэ эвсэл

Даваасүрэнгийн ТҮМЭНЖАРГАЛ

402

0.9%

22

Бие даан нэр дэвшигч

Ваанчигийн СУМЪЯАСҮХ

340

0.7%

23

Эрх Чөлөөг Хэрэгжүүлэгч нам

Мэргэнбилэгийн СОЁЛ

298

0.7%

24

Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл

Тайваны ПҮРЭВСҮРЭН

265

0.6%

25

Ард Түмний Олонхийн Засаглал нам

Балдоржийн МӨНХ-АЛДАР

208

0.5%

26

Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл

Шагдарсүрэнгийн ЧИМЭГСҮРЭН

140

0.3%

27

Зон Олны нам

Батболдын АМАРБАЯСГАЛАН

114

0.2%

 

21-р тойрог, 2 мандат, Санал өгсөн: 32,016

#

Нам/эвсэл

Нэр дэвшигч

Санал

%

1

Монгол Ардын нам

Сайнбуянгийн АМАРСАЙХАН

21,969

68.6%

2

Монгол Ардын нам

Цэндийн САНДАГ-ОЧИР

15,576

48.7%

3

Ардчилсан нам

Цэрэндулам АЛТАНЦЭЦЭГ

4,912

15.3%

4

Ардчилсан нам

Мангалсүрэн ЭНХ-АМАР

4,599

14.4%

5

Та бидний эвсэл

Эрдэнэбилэгийн ЭРДЭНЭЖАМЪЯН

4,348

13.6%

6

Та бидний эвсэл

Пүрэвсүрэнгийн ЦОЛМОН

4,023

12.6%

7

Шинэ эвсэл

Бэгзсүрэнгийн ГАНТУЛГА

2,203

6.9%

8

Зөв хүн электорат эвсэл

Бадралын МӨНХДӨЛ

1,554

4.9%

9

Бие даан нэр дэвшигч

Гомбосүрэнгийн ЧОГЛООНАМЖИЛ

1,475

4.6%

10

Шинэ эвсэл

Даваасамбуугийн ОЮУНЧИМЭГ

1,384

4.3%

11

Бие даан нэр дэвшигч

Гэлэгийн БААСАН

1,010

3.2%

12

Зөв хүн электорат эвсэл

Цогийн НАНДИНБААТАР

372

1.2%

13

Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл

Ганхуягийн БЯМБАТУЛГА

310

1.0%

14

Зон Олны нам

Болысханы РИЗАГҮЛЬ

113

0.4%

 

22-р тойрог, 2 мандат, Санал өгсөн: 81,697

#

Нам/эвсэл

Нэр дэвшигч

Санал

%

1

Монгол Ардын нам

Баттөмөрийн ЭНХБАЯР

36,363

44.5%

2

Монгол Ардын нам

Батсүхийн САРАНЧИМЭГ

25,228

30.9%

3

Зөв хүн электорат эвсэл

Пүрэвсүрэнгийн НАРАНБАЯР

23,479

28.7%

4

Ардчилсан нам

Зандаахүү ЭНХБОЛД

18,170

22.2%

5

Ардчилсан нам

Түмэндэлгэр БАТЦОГТ

12,339

15.1%

6

Зөв хүн электорат эвсэл

Гончигдоржийн УЯНГАХИШИГ

6,493

7.9%

7

Бие даан нэр дэвшигч

Ганбатын ТУЛГА

4,894

6.0%

8

Бие даан нэр дэвшигч

Цоодолын ХУЛАН

4,706

5.8%

9

Та бидний эвсэл

Равжаагийн ӨСӨХБАЯР

4,168

5.1%

10

Их Эв нам

Зулаагийн БАТ-ОТГОН

4,118

5.0%

11

Шинэ эвсэл

Халтарын БАТСУУРЬ

4,087

5.0%

12

Бие даан нэр дэвшигч

Манжаагийн ИЧИННОРОВ

4,030

4.9%

13

Шинэ эвсэл

Санжжавын АМАРСАЙХАН

3,740

4.6%

14

Та бидний эвсэл

Гантулгын ЗОЛЗАЯА

3,707

4.5%

15

Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл

Жалхарын БАТЗОРИГ

901

1.1%

16

Бие даан нэр дэвшигч

Доржготовын БАТЖАРГАЛ

687

0.8%

17

Эрх Чөлөөг Хэрэгжүүлэгч нам

Авирмэдийн ЭРДЭНЭБАЯР

681

0.8%

18

Эх Орончдын Нэгдсэн нам

Ганчилын ГАНБАТ

448

0.5%

19

Бие даан нэр дэвшигч

Шагдарын ГАНБОЛД

434

0.5%

20

Монголын Ногоон нам

Баярсайханы ПҮРЭВЖАВ

358

0.4%

21

Монголын Ногоон нам

Баасансүрэнгийн ЦАЦРАЛТУЯА

344

0.4%

22

Бие даан нэр дэвшигч

Сосорбарамын БАРСБОЛД

343

0.4%

23

Хөгжлийн Хөтөлбөр нам

Лүүрэвийн ӨНӨРЧИМЭГ

343

0.4%

24

Бие даан нэр дэвшигч

Чулуунбаатарын ЧУЛУУНЦЭЦЭГ

318

0.4%

25

Ард Түмний Олонхийн Засаглал нам

Дашдондогийн ГАНЗОРИГ

251

0.3%

26

Ард Түмний Олонхийн Засаглал нам

Цэцгээгийн МӨНХЖАРГАЛ

177

0.2%

27

Зон Олны нам

Баатарын ЛХАМХҮҮ

116

0.1%

28

Бие даан нэр дэвшигч

Улаанхүүгийн МЯГМАРХҮҮ

112

0.1%

 

23-р тойрог, 3 мандат, Санал өгсөн: 78,045

#

Нам/эвсэл

Нэр дэвшигч

Санал

%

1

Монгол Ардын нам

Жигжидсүрэнгийн ЧИНБҮРЭН

41,004

52.5%

2

Монгол Ардын нам

Хүрэлбаатарын БУЛГАНТУЯА

35,472

45.5%

3

Монгол Ардын нам

Энхтайваны БАТ-АМГАЛАН

30,870

39.6%

4

Шинэ эвсэл

Жалбасүрэнгийн БАТЗАНДАН

19,237

24.6%

5

Ардчилсан нам

Жадамбаагийн БАЯСГАЛАН

17,012

21.8%

6

Ардчилсан нам

Даваахүү ПҮРЭВДАВАА

14,115

18.1%

7

Ардчилсан нам

Цогтоо ОДОНТУНГАЛАГ

13,472

17.3%

8

Зөв хүн электорат эвсэл

Доноровын ГАНТУЛГА

9,732

12.5%

9

Шинэ эвсэл

Шинэнсамбуугийн БАТСАМБУУ

6,368

8.2%

10

Шинэ эвсэл

Цэрэнхүүгийн БАТТУЯА

5,947

7.6%

11

Та бидний эвсэл

Батдэлгэрийн БАТБОЛД

4,667

6.0%

12

Та бидний эвсэл

Сономын БЯМБАСҮРЭН

4,313

5.5%

13

Бие даан нэр дэвшигч

Бямбасүрэн БАЯРМАГНАЙ

3,876

5.0%

14

Бие даан нэр дэвшигч

Цэрэнбалтав МИНЖИН

3,509

4.5%

15

Та бидний эвсэл

Лхагвасүрэнгийн ӨНӨРБАЯР

3,437

4.4%

16

Зөв хүн электорат эвсэл

Галиндэвийн РАГЧААСҮРЭН

3,335

4.3%

17

Зөв хүн электорат эвсэл

Алтанчулууны ДӨЛГӨӨН

3,213

4.1%

18

Бие даан нэр дэвшигч

С БАТЧУЛУУН

1,620

2.1%

19

Бие даан нэр дэвшигч

Өвгөнхүү ЭРДЭНЭБОЛД

1,610

2.1%

20

Бие даан нэр дэвшигч

Жанаагийн ГАНБААТАР

1,325

1.7%

21

Гэр хороолол хөгжлийн нам

Батхуяг БАТСҮХ

1,162

1.5%

22

Хөгжлийн Хөтөлбөр нам

Очирбатын ЗАЯА

1,074

1.4%

23

Зон Олны нам

Нар САРАНГЭРЭЛ

816

1.0%

24

Монголын Ногоон нам

Сугирын МААМ

670

0.9%

25

Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл

Пүрэвдоржийн ХИШИГБАЯР

628

0.8%

26

Бие даан нэр дэвшигч

Батсүх БАТСАЙХАН

561

0.7%

27

Бие даан нэр дэвшигч

Адъяа БАТ-ЭРДЭНЭ

535

0.7%

28

Бие даан нэр дэвшигч

Гансүх ЖАВХЛАН

511

0.7%

29

Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл

Дамдинсүрэнгийн БАЯНЗУЛ

509

0.7%

30

Бие даан нэр дэвшигч

Даш БАТСҮХ

505

0.6%

31

Бие даан нэр дэвшигч

Маам ЭНХДЭЛГЭР

469

0.6%

32

Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл

Гомбожавийн СҮХБОЛД

442

0.6%

33

Бие даан нэр дэвшигч

Бямбацогт БАЯРБААТАР

433

0.6%

34

Ард Түмний Олонхийн Засаглал нам

Вандандоржийн ГАНБОЛД

363

0.5%

35

Бие даан нэр дэвшигч

Баяраа МӨНХБАТ

328

0.4%

36

Ард Түмний Олонхийн Засаглал нам

Дарамсэнгийн БАТБИЛЭГ

307

0.4%

 

24-р тойрог, 3 мандат, Санал өгсөн: 64,289

#

Нам/эвсэл

Нэр дэвшигч

Санал

%

1

Монгол Ардын нам

Дамдин ЦОГТБААТАР

25,333

39.4%

2

Монгол Ардын нам

Цэндийн МӨНХ-ОРГИЛ

23,637

36.8%

3

Монгол Ардын нам

Цэрэнжамц МӨНХЦЭЦЭГ

20,584

32.0%

4

Ардчилсан нам

Ринчинням АМАРЖАРГАЛ

15,403

24.0%

5

Ардчилсан нам

Сүхбаатарын ЭРДЭНЭБОЛД

13,061

20.3%

6

Ардчилсан нам

Эрдэнэбаатарын ДОЛГИОН

11,880

18.5%

7

Зөв хүн электорат эвсэл

Гэндэндарамын ГАНХҮҮ

11,705

18.2%

8

Зөв хүн электорат эвсэл

Баатаржавын МӨНХСОЁЛ

11,218

17.4%

9

Зөв хүн электорат эвсэл

Дэмбэрэлцэрэнгийн МӨНХ-ЭРДЭНЭ

9,540

14.8%

10

Та бидний эвсэл

Парчаагийн ШИНЖЭЭРАВДАН

7,061

11.0%

11

Та бидний эвсэл

Зуунайн ШАГДАРСҮРЭН

5,671

8.8%

12

Бие даан нэр дэвшигч

Содномдаржаа ДАВААСҮРЭН

5,358

8.3%

13

Та бидний эвсэл

Банзрагчийн ДЭЛГЭРМАА

4,993

7.8%

14

Монголын Ногоон нам

Олзодын БУМ-ЯЛАГЧ

3,443

5.4%

15

Шинэ эвсэл

Цэндийн ЭНХБАТ

3,116

4.8%

16

Шинэ эвсэл

Бямбын МӨНХЖАРГАЛ

2,968

4.6%

17

Шинэ эвсэл

Чимид-Очирын МЭНДСАЙХАН

2,746

4.3%

18

Бие даан нэр дэвшигч

Цогтсайханы БУЯНЦОГТОО

2,100

3.3%

19

Бие даан нэр дэвшигч

Мархаажийн ЧОЙДОРЖ

2,089

3.2%

20

Бие даан нэр дэвшигч

Агваандоржийн САРУУЛ

1,941

3.0%

21

Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл

Цэгмидийн ТӨМӨРБААТАР

1,535

2.4%

22

Зон Олны нам

Шаравын АМГАЛАН

1,290

2.0%

23

Гэр хороолол хөгжлийн нам

Намсрайдоржийн ТҮМЭНБАЯР

833

1.3%

24

Бие даан нэр дэвшигч

Магнайбаярын ЧИНГИСХААН

671

1.0%

25

Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл

Баасанжавийн АМАРСАЙХАН

581

0.9%

26

Бие даан нэр дэвшигч

Цэвээндоржийн ЭРДЭМТ

538

0.8%

27

Эрх Чөлөөг Хэрэгжүүлэгч нам

Даваагийн ЦОГТБААТАР

393

0.6%

28

Бие даан нэр дэвшигч

Жанцандоржийн ЯНЖИНСҮРЭН

373

0.6%

29

Хөгжлийн Хөтөлбөр нам

Очирбатын СЭЛЭНГЭ

370

0.6%

30

Ард Түмний Олонхийн Засаглал нам

Бяруузанын ОЮУНСАЙХАН

369

0.6%

31

Эрх Чөлөөг Хэрэгжүүлэгч нам

Цогзоогийн ХҮРЭЛБААТАР

361

0.6%

32

Дэлхийн Монголчууд нам

Гэмбэлийн ТЭМҮҮЖИН

358

0.6%

33

Ард Түмний Олонхийн Засаглал нам

Лувсанвандангийн ДАРАМСЭНГЭ

241

0.4%

34

Бие даан нэр дэвшигч

Довчинсүрэнгийн ЧИМЭДБАВУУ

240

0.4%

35

Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл

Гүррагчаагийн БАДАМРАГЧАА

220

0.3%

36

Дэлхийн Монголчууд нам

Төмөрийн ТӨМӨРБАТ

132

0.2%

37

Зон Олны нам

Очирбатын ИТГЭЛСҮРЭН

112

0.2%

38

Дэлхийн Монголчууд нам

Доржготовын ЭНХЖАРГАЛ

101

0.2%

 

25-р тойрог, 3 мандат, Санал өгсөн: 69,133

#

Нам/эвсэл

Нэр дэвшигч

Санал

%

1

Монгол Ардын нам

Төмөрбаатарын АЮУРСАЙХАН

33,356

48.2%

2

Монгол Ардын нам

Мөнхөөгийн ОЮУНЧИМЭГ

27,339

39.5%

3

Монгол Ардын нам

Жамъянхорлоогийн СҮХБААТАР

23,365

33.8%

4

Шинэ эвсэл

Базарсадын ЖАРГАЛСАЙХАН

16,680

24.1%

5

Ардчилсан нам

Цэнд БААТАРХҮҮ

12,422

18.0%

6

Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл

Доржрэнцэнгийн СҮНДИЙ

12,359

17.9%

7

Зөв хүн электорат эвсэл

Бадрахын НАЙДАЛАА

10,246

14.8%

8

Ардчилсан нам

Ринзааны БУЛГАМАА

9,888

14.3%

9

Ардчилсан нам

Гантөмөр УЯНГА

9,012

13.0%

10

Та бидний эвсэл

Цэрэндоржийн ГАНХУЯГ

6,226

9.0%

11

Монголын Ногоон нам

Бямбасүрэнгийн ЖАГАР

6,118

8.8%

12

Бие даан нэр дэвшигч

Цэрэндоржийн ПҮРЭВХҮҮ

5,577

8.1%

13

Та бидний эвсэл

Шархүүгийн ХИШИГСҮРЭН

4,493

6.5%

14

Та бидний эвсэл

Батын БАТБААТАР

4,022

5.8%

15

Зөв хүн электорат эвсэл

Шаравдэмбэрэлийн ЭНХТУУЛ

3,528

5.1%

16

Бие даан нэр дэвшигч

Цэндийн ЭНХТУЯА

2,873

4.2%

17

Зөв хүн электорат эвсэл

Гомбожавын ГАНБАЯР

2,620

3.8%

18

Бие даан нэр дэвшигч

Дагдангийн АНХБАЯР

2,574

3.7%

19

Бие даан нэр дэвшигч

Жуковын БАЯРЖАВХЛАН

2,514

3.6%

20

Шинэ эвсэл

Рэнцэндорж УУГАНБААТАР

2,278

3.3%

21

Шинэ эвсэл

Шархүүгийн НАНЖИД

1,792

2.6%

22

Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл

Дагвадоржийн УЛАМБАЯР

1,267

1.8%

23

Гэр хороолол хөгжлийн нам

Отгоны НАРАНТУЯА

1,150

1.7%

24

Бие даан нэр дэвшигч

Даваанямын ОЧИРХУЯГ

930

1.3%

25

Бие даан нэр дэвшигч

Батсайханы АМАРТҮВШИН

925

1.3%

26

Бие даан нэр дэвшигч

Гомбодоржийн ОРГИЛ

871

1.3%

27

Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл

Мижиддоржийн БАТ

659

1.0%

28

Бие даан нэр дэвшигч

Жамъянсүрэнгийн ОЙМАНДАХ

424

0.6%

29

Хөгжлийн Хөтөлбөр нам

Дэмбэрэлийн ӨНӨРЗУЛ

384

0.6%

30

Эрх Чөлөөг Хэрэгжүүлэгч нам

Ганхүүгийн БАТБАЯР

345

0.5%

31

Ард Түмний Олонхийн Засаглал нам

Чойсүрэнгийн БУЯНЖАРГАЛ

258

0.4%

32

Ард Түмний Олонхийн Засаглал нам

Дашдэлэгийн НЯМТҮШИГ

172

0.2%

33

Зон Олны нам

Буянтогтохын БАТМӨНХ

164

0.2%

 

26-р тойрог, 3 мандат, Санал өгсөн: 103,789

#

Нам/эвсэл

Нэр дэвшигч

Санал

%

1

Монгол Ардын нам

Хассуурийн ГАНХУЯГ

50,073

48.2%

2

Монгол Ардын нам

Жамбалын ГАНБААТАР

48,624

46.8%

3

Ардчилсан нам

Салдан ОДОНТУЯА

27,143

26.2%

4

Монгол Ардын нам

Данзангийн ЛҮНДЭЭЖАНЦАН

26,890

25.9%

5

Бие даан нэр дэвшигч

Пүрэвдоржийн ГАЛИНДЭВ

25,866

24.9%

6

Ардчилсан нам

Содномзундуй ЭРДЭНЭ

17,031

16.4%

7

Зөв хүн электорат эвсэл

Жаргалсайханы ЗОЛЖАРГАЛ

15,706

15.1%

8

Ардчилсан нам

Догсом БАТЦОГТ

12,607

12.1%

9

Шинэ эвсэл

Даньдайн ЖАРГАЛСАЙХАН

11,401

11.0%

10

Та бидний эвсэл

Пүрэвдоржийн ЦОГТБААТАР

9,229

8.9%

11

Бие даан нэр дэвшигч

Мөнхтөрийн НАРАНТУЯА-НАРА

8,596

8.3%

12

Зөв хүн электорат эвсэл

Дашдондогийн ҮҮРЦАЙХ

7,867

7.6%

13

Зөв хүн электорат эвсэл

Долгорын ТҮМЭН-ӨЛЗИЙ

7,337

7.1%

14

Бие даан нэр дэвшигч

Дэмчигийн БОЛОР

7,306

7.0%

15

Та бидний эвсэл

Ёндонсамбуугийн БЯМБАТОГТОХ

6,301

6.1%

16

Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл

Намжаагийн ДАШЗЭВЭГ

5,766

5.6%

17

Монголын Ногоон нам

Ганбаатарын ЭРДЭНЭТУЯА

5,026

4.8%

18

Шинэ эвсэл

Базаррагчаагийн ЗОРИГОО

2,657

2.6%

19

Бие даан нэр дэвшигч

Чулуунбаатарын ЭНХЗАЯА

2,627

2.5%

20

Шинэ эвсэл

Цэрэндоржийн СОЛОНГО

2,362

2.3%

21

Бие даан нэр дэвшигч

Пүрэвдоржийн БҮҮВЭЙБААТАР

1,306

1.3%

22

Бие даан нэр дэвшигч

Очирхуягийн МӨНХТУЛГА

1,153

1.1%

23

Бие даан нэр дэвшигч

Содномцогийн СҮХ-ОЧИР

1,050

1.0%

24

Бие даан нэр дэвшигч

Халхын ГАНХУЯГ

1,023

1.0%

25

Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл

Сүхээгийн ОДОНТУЯА

872

0.8%

26

Эрх Чөлөөг Хэрэгжүүлэгч нам

Шоовдорын ТӨМӨРСҮХ

784

0.8%

27

Монголын Ногоон нам

Шаравын ЦЭНГЭЛ

687

0.7%

28

Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл

Намжилын ДАШДАВАА

676

0.7%

29

Ард Түмний Олонхийн Засаглал нам

Шагдарын МӨНХБААТАР

589

0.6%

30

Бие даан нэр дэвшигч

Чулуунбатын АНХБАЯР

575

0.6%

31

Бие даан нэр дэвшигч

Пүрэвдоржийн МӨНХБАЯР

574

0.6%

32

Зон Олны нам

Батзаяагийн АРИУНСАНАА

554

0.5%

33

Монголын Ногоон нам

Санж-Осорын БАТДОРЖ

466

0.4%

34

Ард Түмний Олонхийн Засаглал нам

Дамдины БАТСАЙХАН

407

0.4%

35

Бие даан нэр дэвшигч

Сурмаадоржийн БАТСҮХ

354

0.3%

36

Ард Түмний Олонхийн Засаглал нам

Дэнзэнгийн ЧУЛУУНБАТ

327

0.3%

 

27-р тойрог, 2 мандат, Санал өгсөн: 58,233

#

Нам/эвсэл

Нэр дэвшигч

Санал

%

1

Монгол Ардын нам

Хишгээгийн НЯМБААТАР

32,962

56.6%

2

Монгол Ардын нам

Бадарчийн ЖАРГАЛМАА

24,867

42.7%

3

Та бидний эвсэл

Буяагийн ТУЛГА

12,172

20.9%

4

Ардчилсан нам

Бадамдорж ПУНСАЛМАА

9,106

15.6%

5

Ардчилсан нам

Даваа КЁКҮШЮЗАН БАТБАЯР

8,709

15.0%

6

Та бидний эвсэл

Дашаагийн БЯМБАСҮРЭН

7,913

13.6%

7

Зөв хүн электорат эвсэл

Жадамбын ОТГОНБАЯР

6,523

11.2%

8

Бие даан нэр дэвшигч

Энхболдын БОЛОРЧУЛУУН

2,800

4.8%

9

Зөв хүн электорат эвсэл

Батзоригийн ЭРДЭНЭЭ

2,078

3.6%

10

Бие даан нэр дэвшигч

Сайнбаярын АМАРСҮЛД

1,653

2.8%

11

Шинэ эвсэл

Халтарын ОЮУНЦЭЦЭГ

1,274

2.2%

12

Гэр хороолол хөгжлийн нам

Ягааны МӨНГӨНЦЭЦЭГ

1,031

1.8%

13

Бие даан нэр дэвшигч

Чадраабалын ОТГОНЧУЛУУН

991

1.7%

14

Шинэ эвсэл

Борисын САРАНЦЭЦЭГ

786

1.3%

15

Монголын Ногоон нам

Батсүхийн АЛТАНХУЯГ

705

1.2%

16

Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл

Доржпаламын ХОСБАЯР

480

0.8%

17

Бие даан нэр дэвшигч

Оргилын ЭНХМАА

434

0.7%

18

Ард Түмний Олонхийн Засаглал нам

Дүгэржавын БАТБААТАР

388

0.7%

19

Ард Түмний Олонхийн Засаглал нам

Должингийн НАРМАНДАХ

304

0.5%

20

Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл

Болдбаатарын ОТГОНТУУЛ

289

0.5%

21

Бие даан нэр дэвшигч

Очирболдын САРАНТУЯА

278

0.5%

22

Бие даан нэр дэвшигч

Гомбодоржийн ЗОЛБАЯР

259

0.4%

23

Зон Олны нам

Дэлгэрбатын НАСАНБАЯР

118

0.2%

 

28-р тойрог, 3 мандат, Санал өгсөн: 81,923

#

Нам/эвсэл

Нэр дэвшигч

Санал

%

1

Монгол Ардын нам

Ням-Осорын УЧРАЛ

53,651

65.5%

2

Монгол Ардын нам

Долгорсүрэнгийн СУМЪЯАБАЗАР

36,785

44.9%

3

Монгол Ардын нам

Пүрэв-Очирын АНУЖИН

32,031

39.1%

4

Та бидний эвсэл

Энхбаярын БАТШУГАР

22,991

28.1%

5

Бие даан нэр дэвшигч

Самданнямын МӨНХЧУЛУУН

11,579

14.1%

6

Та бидний эвсэл

Мижидийн ТУЛГА

10,961

13.4%

7

Ардчилсан нам

Ганбат ОЧИРБАТ

10,761

13.1%

8

Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл

Хадбаатарын БАТ-ЯЛАЛТ

8,112

9.9%

9

Та бидний эвсэл

Мянганбуугийн НАРАНБААТАР

7,469

9.1%

10

Ардчилсан нам

Отгонжаргал МАГНАЙ

7,324

8.9%

11

Ард Түмний Олонхийн Засаглал нам

Шагдарсүрэнгийн ГАНТУЛГА

6,365

7.8%

12

Ардчилсан нам

Пүрэв ЦЭЦЭГМАА

6,132

7.5%

13

Зөв хүн электорат эвсэл

Адъяабатын АМАРБАЯР

5,621

6.9%

14

Бие даан нэр дэвшигч

Ринчинлхүмбийн НЯМ-ОЧИР

5,038

6.1%

15

Шинэ эвсэл

Баянжаргалын ЦОГТГЭРЭЛ

4,242

5.2%

16

Ард Түмний нам

Шагдарсүрэнгийн ГАНТУЛГА

3,333

4.1%

17

Монголын Ногоон нам

Цэвэграшийн ЭРДЭНЭЧУЛУУН

3,329

4.1%

18

Шинэ эвсэл

Даньдайн ЭНХСАЙХАН

2,953

3.6%

19

Бие даан нэр дэвшигч

Цэрэндоржийн ТҮВШИНТӨР

1,689

2.1%

20

Шинэ эвсэл

Донжоогийн БАТБАЯР

1,093

1.3%

21

Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл

Мягмарын АЛТАНХУЯГ

693

0.8%

22

Эрх Чөлөөг Хэрэгжүүлэгч нам

Нямдоржийн ГАН-ОД

599

0.7%

23

Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл

Бямбаринчингийн БАЯРАА

585

0.7%

24

Зон Олны нам

Пүрэвсүрэнгийн МӨНХЧИМЭГ

567

0.7%

25

Ард Түмний Олонхийн Засаглал нам

Алтанцэцэгийн БАТДОРЖ

502

0.6%

26

Ард Түмний Олонхийн Засаглал нам

Лхүндэвийн ЛХАГВАДОРЖ

449

0.5%

27

Эрх Чөлөөг Хэрэгжүүлэгч нам

Чулуундоржийн МӨНХБАЯР

366

0.4%

 

29-р тойрог, 3 мандат, Санал өгсөн: 89,034

#

Нам/эвсэл

Нэр дэвшигч

Санал

%

1

Монгол Ардын нам

Ганибалын АМАРТҮВШИН

37,476

42.1%

2

Монгол Ардын нам

Даваажанцангийн САРАНГЭРЭЛ

37,457

42.1%

3

Зөв хүн электорат эвсэл

Тогмидын ДОРЖХАНД

24,449

27.5%

4

Монгол Ардын нам

Жуковын АЛДАРЖАВХЛАН

23,606

26.5%

5

Ардчилсан нам

Банзрагч ТҮВШИН

19,275

21.6%

6

Бие даан нэр дэвшигч

Жаргалцэнгэл ЭРХЭМБААТАР

14,396

16.2%

7

Бие даан нэр дэвшигч

Нямтайширын НОМТОЙБАЯР

13,960

15.7%

8

Шинэ эвсэл

Лувсанвандангийн БОЛД

12,557

14.1%

9

Та бидний эвсэл

Төмөрдөшийн БАЯРХҮҮ

12,460

14.0%

10

Бие даан нэр дэвшигч

Цэдэвийн ЦОЛМОН

11,795

13.2%

11

Ардчилсан нам

Чадраабалын ӨНӨРБАЯР

9,062

10.2%

12

Ардчилсан нам

Тэрбиш ЭНХСАЙХАН

7,848

8.8%

13

Бие даан нэр дэвшигч

Төрболдын БАТ-ОРГИЛ

6,892

7.7%

14

Та бидний эвсэл

Баасангийн НАМИНЧИМЭД

5,238

5.9%

15

Зөв хүн электорат эвсэл

Баярхүүгийн МӨНХЦЭЛМЭГ

5,235

5.9%

16

Шинэ эвсэл

Эрдэнэдэлгэрийн ТҮВШИН

5,086

5.7%

17

Зөв хүн электорат эвсэл

Ганбаатарын ЖАВХЛАНТӨГС

4,874

5.5%

18

Та бидний эвсэл

Цэрэндашийн ОЮУНБААТАР

4,561

5.1%

19

Шинэ эвсэл

Лхагвадоржийн АРИУНАА

3,824

4.3%

20

Бие даан нэр дэвшигч

Аханбаярын ГАЛБАДРАХ

2,190

2.5%

21

Бие даан нэр дэвшигч

Даваагийн БАСАНДОРЖ

1,429

1.6%

22

Бие даан нэр дэвшигч

Гочоосүрэнгийн БАТЖАРГАЛ

415

0.5%

23

Сахигтун! Үндсэн хуулийн 19 эвсэл

Батаагийн ГЭРЭЛТЦОЛМОН

393

0.4%

24

Эрх Чөлөөг Хэрэгжүүлэгч нам

Сэрчингийн ҮҮРЦАЙХ

384

0.4%

25

Монголын Ногоон нам

Довдонгийн ЭНХБОЛД

372

0.4%

26

Зон Олны нам

Жанчивын ОЮУНЖАРГАЛ

369

0.4%

27

Монголын Ногоон нам

Мягмарын НЯМГЭРЭЛ

345

0.4%

28

Ард Түмний Олонхийн Засаглал нам

Нанзаддоржийн ЭРДЭНЭЦЭЦЭГ

291

0.3%

29

Ард Түмний Олонхийн Засаглал нам

Ойдовын ЛХАГВАДОРЖ

260

0.3%

30

Ард Түмний Олонхийн Засаглал нам

Агваанпүрэвийн ДУГАРМАА

201

0.2%

Сэтгэгдэл үлдээх

Бүгд

Шинэ мэдээ

Ямар нэгэн санал асуулга алга байна